Uważaj na telefony komórkowe

Uważaj na telefony komórkowe

W świecie nauki pojawia się coraz więcej ostrzeżeń dotyczących niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z telefonii komórkowej. Co prawda nadal nie uzyskano jednoznacznych dowodów, ale zdaniem specjalistów użytkownicy “komórek”, a szczególnie dzieci, powinni zachować szczególną ostrożność.

Zgodnie z opinią ekspertów brytyjskich, zajmujących się wpływem pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez urządzenia codziennego użytku, dopiero za kilka lat otrzymamy ostateczną odpowiedź, jak telefony komórkowe wpływają na nasze zdrowie. Istnieją dane, z których wynika, że zbyt częste korzystanie z telefonu komórkowego może wpływać na rozwój niezłośliwych guzów mózgu czy uszkadzać komórki DNA.

Należy pamiętać, że zmiany struktury DNA to jeden z pierwszych etapów rozwoju tkanki nowotworowej. Na świecie ponad 1,5 biliona osób korzysta z telefonów komórkowych. Tylko w 2005 liczba ta ma wzrosnąć o kolejne 650 milionów. Wobec tak olbrzymiej liczby użytkowników konieczne jest ostateczne wyjaśnienie kwestii bezpieczeństwa tego urządzenia. Naukowcy podkreślają, że szczególnie zagrożone są dzieci. Wynika to z faktu, że układ nerwowy w młodym wieku jest w trakcie rozwoju, a rozwijająca się tkanka pochłania więcej energii. Ponadto ekspozycja na ewentualne szkodliwe działanie pola elektromagnetycznego w przypadku dzieci będzie o wiele dłuższa niż u dorosłych. Warto o tym pamiętać, zanim podarujemy dziecku taki prezent.

Rate this post

Dodaj komentarz